Գլխավոր դատախազը չկարողացավ համոզել, որ Գագիկ Ծառուկյանի դեմ մեղադրանքը հիմնավոր է․ Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
17/06/2020 19:44
Փորձ է արվում ընդդիմախոսներին լռեցնելու, դատարանի դիմաց ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Գլխավոր դատախազն, ով ներկայացրեց մեղադրանքը, չկարողացավ համոզել ինձ կամ հանրությանը, որ այն հիմնավոր է։
Չկան հիմնավոր ապացույցներ, ուղիղ ցուցմունք, այդ հարցին չպատասխանեց գլխավոր դատախազը, ուստի այն, ինչ ունենք, հիմք է տալիս ենթադրելու, որ բացակայում է հիմնավոր կասկածը պարոն Ծառուկյանին մեղադրանք առաջադրելու համար», - ասաց նա։

Генпрокурор не смог убедить, что обвинение против Гагика Царукяна обоснованное – Артур Ванецян
Предпринимается попытка подавления политических оппонентов, заявил сегодня председатель партии «Родина» Артур Ванецян журналистам перед зданием суда общей юрисдикции Еревана.
«Генеральный прокурор, который представлял обвинение против Гагика Царукяна, не смог убедить меня или общество, что оно обоснованное.
Нет убедительных доказательств, прямого показания, генпрокурор не ответил на этот вопрос. Посему то, что имеем, дает основания для предположений, что обоснованное подозрение для предъявления обвинения господину Царукяну отсутствует», - сказал Артур Ванецян.
Напомним, сегодня в суде рассматривается ходатайство об аресте лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.