Ինչի՞ համար է հայտարարված արտակարգ դրություն, եթե կարանտին չկա. չէր կարելի այսքան իջնել. Հրանտ Բագրատյան
17/06/2020 12:46
Հայաստանն աշխարհում ամենացածր տոկոսն ունի կորոնավիրուսից բուժվածների, «Կորոնավիրուսային ճգնաժամը, դրա հումանիտար և սոցիալ–տնտեսական հետևանքները» խորագրով քննարկման ընթացքում հայտարարեց ՀՀ նախկին վարչապետ, տնտեսագետ Հրանտ Բագրատյանը։
«Այսօր այդ թիվը կազմում է 37.2 տոկոս։ Ո՞վ է այս մարդկանց բերել իշխանության, ո՞վ է պատասխան տալու այս վիճակի համար։ 4-րդ ամիսն է՝ արտակարգ դրություն է հայտարարված, ինչի՞ համար է հայտարարված արտակարգ դրություն, եթե կարանտին չկա։ Միայն քաղաքականության համար, որպեսզի քաղաքական ելույթներ չլինեն համակարգի դեմ։ Չէր կարելի այսքան իջնել», - հայտարարեց Հրանտ Բագրատյանը։
Տնտեսագետն ասաց, թե Հայաստանում իրավիճակն իրեն հիշեցնում է Մուսոլինիի շրջանը Իտալիայում՝ 1918-1944 թվականները։

Грант Багратян: Зачем объявлено это чрезвычайное положение, если не введен карантин? Нельзя так опускаться
17/06/2020 14:00
У Армении самый низкий процент в мире по числу вылечившихся от коронавируса, заявил сегодня в ходе обсуждения по теме «Коронавирусный кризис, его гуманитарные и социально-экономические последствия»  бывший премьер-министр Армении, экономист Грант Багратян.
«Сегодня эта цифра составляет 37.2 процента. Кто привел этих людей к власти? Кто ответит за эту ситуацию? Уже четвертый месяц объявлено чрезвычайное положение. Зачем объявлено это чрезвычайное положение, если не введен карантин?  Только ради политики, чтобы не было политических выступлений против системы. Нельзя так опускаться», - заявил Грант Багратян.
Экономист отметил, что экономическая ситуация в Армении напоминает ему период правления Муссолини в Италии – 1918-1944гг.