«Էրեխուս նկարը տարածելը քեզ չի ներվելու». Հանրային խորհրդի նախագահը տարածել է իրավապաշտպանի անչափահաս երեխայի լուսանկարը
Հանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը տարածել է իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանի անչափահաս երեխայի լուսանկարը։
«Բազմաթիվ ֆեյքեր, այդ թվում՝ հանրային խորհրդի նախագահը, տարածում են դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի լուսանկարները իմ և ԼՀԿ պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանի հետ (լուսանկարներից մեկում ես մանկահասակ տղայիս հետ եմ)՝ պահանջելով Ն.Փաշինյանից պարզել, թե ինչ եմ ես արել ՀՀ արդարադատության փոխնախարարի և Արդարադատության ակադեմիայի ռեկտորի պաշտոններում և ակնարկելով իմ կապը դատավոր Նիկողոսյանի հետ։ Ֆեյքերի գրառումների տակ այլ ֆեյքեր թշնամանք ու լուտանքներ են հորդում իմ, պատգամավոր Սիմոնյանի ու դատավոր Նիկողոսյանի հասցեին։
Տեղեկացնում եմ, որ՝
1/ դատավոր Նիկողոսյանն ուսանել է Արդարադատության ակադեմիայում իմ ղեկավարման օրոք՝ այնպես, ինչպես շուրջ 5 տասնյակ այլ ներկայիս դատավորներ, այդ թվում, ի դեպ, դատավոր Դանիբեկյանը։
2/ Ակադեմիայի՝ իմ ղեկավարությամբ շրջանավարտների ճնշող մեծամասնությունը բարձր տեղեր են զբաղեցնում դատավորների վարկանիշային աղյուսակում, այդ թվում՝ դատավոր Նիկողոսյանը։
3/ Ակադեմիայի առաջին ղեկավարն եմ եղել։ Շուրջ մեկ տարում այն ճանաչվեց օրինակելի կառույց, և Եվրոպայի խորհուրդը մեզ մոտ էր գործուղում տարբեր երկրների պատվիրակություններ՝ մեր փորձը ուսումնասիրելու համար։
4/ Ակադեմիան ենթակա չի եղել արդարադատության նախարարին։ Ես ենթարկվում էի բացառապես Ակադեմիայի խորհրդին՝ արդարադատության փոխնախարարի ու երեքական դատավորի ու դատախազի կազմով։ Խորհրդի կազմում իմ ռեկտոր լինելու ողջ ընթացքում եղել է ներկայիս գլխավոր դատախազը։ Հարցեր ունեք՝ իրեն ուղղեք։
5/ Ձեր ֆեյքային հարձակումների վրա թքած ունեմ։
6/ Այ ոչնչություն, էրեխուս նկարը տարածելը քեզ չի ներվելու», - ֆեյսբուքյան էջում գրել է Ռուբեն Մելիքյանը։

Распространение фотографии моего сына не будет прощено – глава Общественного совета распространил фотографию несовершеннолетнего сына правозащитника
18/06/2020 22:03
Председатель Общественного совета Степан Сафарян распространил фотографию несовершеннолетнего сына правозащитника Рубена Меликяна.
«Многочисленные фейковые пользователи, в том числе председатель Общественного совета распространяют фотографии судьи Арсена Никогосяна со мной и с депутатом фракции «Светлая Армения» Тароном Симоняном (на одной из фотографий я со своим несовершеннолетним сыном), требуя от Н.Пашиняна выяснить, чем я занимался  во время пребывания на посту заместителя министра юстиции Армении и ректора Академии юстиции, и намекая на мою связь с судьей Никогосяном. Под постами фейковых пользователей другие фейки пишут комментарии, содержащие ненависть и ругательства в мой адрес, в адрес депутата Симоняна и судьи Никогосяна.
Сообщаю, что
1/ Судья Никогосян учился в Академии юстиции в период моего пребывания ректором точно так, как около 5 десятка других нынешних судей, в том числе, кстати, и судьи Данибекян.
2/ Большая часть выпускников Академии в период моего руководства занимают высокие позиции в рейтинговой таблице судей, в том числе и судья Никогосян.
3/ Я был первым руководителем Академии. В течение около одного года Академия была признана образцовой структурой, и Совет Европы командировал к нам делегации различных стран для изучения нашего опыта.
4/ Академия не подчиняется министру юстиции. Я подчинялся исключительно совету Академии в составе трех судей и трех прокуроров. В состав совета за весь период моего пребывания на посту ректора входил нынешний генеральный прокурор. Если есть вопросы, адресуйте ему.
5/ Мне наплевать на атаки ваших фейков.
6/ Ничтожество, тебе не будет прощено распространение фотографии моего сына», - написал на своей странице в Facebook правозащитник Рубен Меликян.