Դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի և նրա ընտանիքի հասցեին սպառնալից ու վիրավորական գրառումների հարցով ԲԴԽ-ն կդիմի ոստիկանություն
19/06/2020 18:18
Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահին հասցեագրված դիմում է ներկայացրել ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արսեն Նիկողոսյանը՝ հայտնելով, որ իր կողմից 18.06.2020թ. կայացված համապատասխան որոշման արդյունքում մի շարք լրատվական կայքերում և սոցիալական ցանցերում իր և իր ընտանիքի անդամների հասցեին (այդ թվում՝ իր անձնական էջին ուղարկված հաղորդագրություններով) սկսել են տարածվել վիրավորանք և սպառնալիք պարունակող բազմաթիվ գրառումներ, հայտնում են ԲԴԽ-ից:
Ստացված դիմումի քննարկման համար այսօր՝ ժամը 14.00-ին, դատավոր Ա. Նիկողոսյանը հրավիրվել է Բարձրագույն դատական խորհուրդ:
Լսելով դատավորին և քննարկելով ստացված դիմումը՝ Բարձրագույն դատական խորհուրդը որոշել է դիմել ՀՀ ոստիկանություն՝ դիմումը հիմք ընդունելով համապատասխան միջոցներ ձեռնարկելու համար:

Высший судебный совет обратиться в полицию по вопросу оскорблений и угроз в адрес судьи Арсена Никогосяна и его семьи
19/06/2020 18:50
Судья Апелляционного уголовного суда Армении Арсен Никогосян подал заявление председателю Высшего судебного совета Армении, сообщив, что в результате принятого им 18.06.2020г. соответствующего решения в ряде информационных сайтов и социальных сетях (в том числе отправленных лично ему сообщениях) в его адрес и в адрес членов его семьи начали распространяться многочисленные посты, содержащие оскорбления и угрозы, сообщает Высший судебный совет.
Для обсуждения полученного заявления сегодня, в 14:00, судья Арсен Никогосян был приглашен в Высший судебный совет.
Выслушав судью и обсудив полученное заявление, Высший судебный совет решил обратиться в полицию Армении для принятия соответствующих мер на основании заявления.