«Հրապարակ». ԲՀԿ-ական պատգամավորների տների և գրասենյակների խուզարկություններ են արվել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ԱԱԾ-ն խուզարկություններ է արել ԲՀԿ-ական գյումրեցի պատգամավորներ Վարդևան Գրիգորյանի և Վարդան Ղուկասյանի մոտ։ Մեկի՝ տանը, մյուսի՝ գրասենյակում։ Փնտրել են 2017թ․ ընտրակաշառքի գործով ապացույցներ։
Վարդևան Գրիգորյանը փոխանցեց. «Տարել են իմ նոութբուքը և թոռներիս հեռախոսները, 2 հատ… Տղայիս ասել են, թե ինչ-որ ցուցակներ են ման գալիս, ենթադրվում է, թե ինչ ցուցակներ։ Բայց ինչ-ինչ՝ ինձ մոտ գոնե չպիտի ման գային. ես 1990 թվին հնարավոր 4 հազար 300 ձայնից 3 հազար 700 ձայն եմ տարել ԳԽ ընտրություններին, քաղաքապետի 2016 թ. ընտրություններին 11 հազար ձայն եմ հավաքել։ 4 անգամ ընտրվել եմ և գրեթե միշտ պահպանել եմ իմ ձայները, 2017-ին էլ 14 հազար ձայն եմ հավաքել, միայն վերջին ընտրություններին եմ 3 հազար ձայն հավաքել, բոլորդ էլ երևի գիտեք, թե ինչու»»:

«Грапарак»: Проведены обыски в домах и кабинетах депутатов от партии «Процветающая Армения»
Газета «Грапарак» пишет, что накануне Служба национальной безопасности провела обыски у депутатов парламента от фракции «Процветающая Армения» из Гюмри Вардевана Григоряна и Вардана Гукасяна. У одного – дома, а у другого – в кабинете. Искали доказательства по делу о подкупе избирателей в 2017 году.
Вардеван Григорян сообщил: «Взяли мой ноутбук и телефоны внуков, 2 телефона…Сыну сказали, что ищут какие-то списки, можно предположить, какие списки. Но хотя бы у меня не должны искать: в 1990 году я получил из возможных 4 тысяч 300 голосов 3 тысячи 700 голосов и победил на выборах в Верховный Совет.  На выборах мэра в 2016 году я получил 11 тысяч голосов. 4 раза избирался и почти всегда сохранял свои голоса, в 2017 году я получил 14 тысяч голосов, только на последних выборах получил 3 тысячи голосов, и наверное, все знают, почему».