Կորոնավիրուս է հայտնաբերվել Ղազախստանում Վրաստանի դեսպան Զուրաբ Աբաշիձեի մոտ
Կորոնավիրուսով վարակ է հայտնաբերվել Ղազախստանում Վրաստանի դեսպան Զուրաբ Աբաշիձեի մոտ:  Վրաստանի արտգործնախարարությունից հայտնել են, որ դիվանագետը գտնվում է ղազախ բժիշկների հսկողության տակ: Վրացի բժիշկները նրա հետ մշտական կապի մեջ են:
Հունիսի 18-ին հայտնի է դարձել, որ կորոնավիրուսային վարակ է հայտնաբերվել Ղազախստանի նախկին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի մոտ:  Նշվում է, որ նա ներկայումս գտնվում է «ինքնամեկուսացման» մեջ և շարունակում է աշխատել:
Ղազախստանում կորոնավիրուսով վարակի պաշտոնապես հաստատված դեպքերի թիվը 16 351 է, մահացել է 105 հիվանդ:

Коронавирус выявили у посла Грузии в Казахстане Зураба Абашидзе
Коронавирус подтвердился у посла Грузии в Казахстане Зураба Абашидзе. В МИД Грузии заявили, что дипломат находится под наблюдением казахстанских врачей. С ним в постоянном контакте находятся грузинские медики.
18 июня стало известно, что коронавирусную инфекцию выявили у бывшего президента Казахстана Нурсултана Назарбаева. В сообщении говорится, что он в настоящее время находится на «самоизоляции» и продолжает работать.
Число официально подтверждённых случаев коронавируса в Казахстане составляет 16 351, 105 пациентов умерли.