Դատավոր Արսեն Նիկողոսյանը հանդիպել է ԲԴԽ անդամների հետ (Փաստինֆո)
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արսեն Նիկողոսյանը քիչ առաջ հանդիպել է ԲԴԽ անդամների հետ՝ քննարկելու ստեղծված իրավիճակը։
Ավելի վաղ ԲԴԽ անդամ Գրիգոր Բեքմեզյանը «Փաստինֆո»-ին հայտնել էր, որ դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի հետ հանդիպում են նախաձեռնելու՝ նկատի ունենալով հունիսի 18-ին կայացրած դատական ակտից հետո նրա դեմ սկսված արշավը։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ հունիսի 18-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի, բավարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ պաշտպաններ Արամ Վարդևանյանի և Հովհաննես Խուդոյանի բողոքները, իսկ Ռուբեն Սահակյանի վերաքննիչ բողոքը բավարարել է մասնակի։
Վերաքննիչ դատարանը մասնակիորեն բեկանել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշումը։
Դատարանի որոշման համաձայն՝ Ռոբերտ Քոչարյանն ազատ կարձակվի 2 մլրդ ՀՀ դրամի չափով գրավի դիմաց՝ գումարը դատարանի դեպոզիտ հաշվին փոխանցելուց հետո։

Судья Арсен Никогосян встретился с членами Высшего судебного совета Армении («ФактИнфо»)
Судья Апелляционного уголовного суда Армении Арсен Никогосян немногим ранее встретился с членами Высшего судебного совета для обсуждения создавшейся ситуации, сообщает агентство «ФактИнфо» со ссылкой на свои источники.
Ранее член ВСС Григор Бекмезян сообщил «ФактИнфо» о планах провести встречу с Арсеном Никогосяном с учетом начавшейся против него кампании после оглашения судьей судебного акта по делу второго президента Армени Роберта Кочаряна.
18 июня Апелляционный суд Армении под председательством судьи Арсена Никогосяна удовлетворил жалобы адвокатов второго президента Армении Арама Вардеваняна и Ованнеса Худояна на решение суда общей юрисдикции Еревана, отклонившей ходатайства об изменении меры пресечения.
Что касается апелляционной жалобы адвоката экс-президента Рубена Саакяна, то Апелляционный суд удовлетворил ее частично, отменив частично решение суда общей юрисдикции.