Բոլթոնն իր գրքում խոսել է Մակրոնի նկատմամբ Թրամփի քննադատական վերաբերմունքի մասին
ԱՄՆ  նախագահ Դոնալդ Թրամփն իրեն ամենամոտ ընկերներ է համարում Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեին և Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնին և չի գնահատում Ֆրանսիայի առաջնորդ Էմանուել Մակրոնին՝ կարծելով, որ նա փչացնում է այն ամենը, ինչին  դիպչում է, գրում է Guardian-ը՝ հղում անելով Թրամփի նախկին խորհրդական Ջոն Բոլթոնի գրքին:
«Սենյակը, որտեղ դա տեղի է ունեցել. Հուշեր Սպիտակ տնից» գիրքը  լույս է տեսնելու հաջորդ շաբաթ: Սակայն ԱՄՆ արդարադատության նախարարությունը փորձում է կասեցնել  դրա շրջանառությունը: Վարչակազմը պնդում է, որ գիրքը պարունակում է գաղտնի տեղեկատվություն, իսկ Բոլթոնը չի համաձայնեցրել բովանդակությունը Սպիտակ տան հետ:
«Բոլթոնը բացահայտում է, որ Թրամփը Բորիս Ջոնսոնին և Սինձո Աբեին դասում է աշխարհի այն առաջնորդների շարքին, որոնց հետ նա ամենամոտն է, մինչդեռ այն ամենը, ինչ դիպչում է Էմանուել Մակրոնը, «վերածվում է կղանքի»», - գրում է թերթը:

Болтон в своей книге рассказал о критическом отношении Трампа к Макрону
Президент США Дональд Трамп считает своими ближайшими друзьями премьер-министра Японии Синдзо Абэ и британского премьера Бориса Джонсона, а французского лидера Эммануэля Макрона не ценит, считая, что он портит все, к чему прикасается, пишет Guardian со ссылкой на книгу экс-советника Трампа Джона Болтона.
Книга "Комната, где это произошло: мемуары из Белого дома" должна быть опубликована на следующей неделе. Однако Минюст США пытается остановить ее выход. Администрация утверждает, что в книге содержатся секретные сведения, а Болтон не согласовал с Белым домом ее содержание.
"Болтон раскрывает, что Трамп причисляет Бориса Джонсона и Синдзо Абэ к мировым лидерам, с которыми он наиболее близок, в то время как всё, к чему прикасается Эммануэль Макрон, "превращается в дерьмо", - пишет издание.