ԱՄՆ-ը չի պլանավորում վերսկսել հաղորդակցությունը Եվրոպայի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր չէ վերացնել ուղևորափոխադրումների արգելքը Եվրամիության երկրների համար: Այս մասին հայտարարել է Սպիտակ տան խոսնակ Քեյլի Մակինանին ճեպազրույցի ժամանակ:
«Նախագահը գիտի, որ ուղևորությունների սահմանափակումները կյանքեր  փրկելու շատ կարևոր բաղկացուցիչ մաս է: Մոտ երեք միլիոն մարդ կարող էր մահանալ, և այդ սահմանափակումները կարևոր դեր խաղացին վաղ գործողություններ ձեռնարկելու և ամերիկյան կյանքը փրկելու գործում», - ասել է նա:
Նա նաև ընդգծել է, որ Թրամփը «մշտապես վերահսկում է տվյալները, և այժմ սահմանափակումները հանելու պլաններ չկան»:

США не планируют возобновлять сообщение с Европой
Президент США Дональд Трамп пока не намерен отменять запрет на пассажирское сообщение со странами Европейского Союза. Об этом сообщила пресс-секретарь Белого дома Кейли Макинани во время брифинга в пятницу, 19 июня.
"Президент знает, что ограничения на поездки были очень важной составляющей спасения жизней. Почти три миллиона могли погибнуть, и эти ограничения на поездки сыграли важную роль в принятии мер на раннем этапе и спасении американских жизней" − отметила Макинани.
Она также подчеркнула, что Трамп "постоянно следит за данными, и сейчас нет планов отмены ограничений".