Նյու Յորքում Թեոդոր Ռուզվելտի հուշարձանն ապամոնտաժվելու է
Նյու Յորքում Բնական պատմության ամերիկյան թանգարանի մուտքի մոտ գտնվող ԱՄՆ 26-րդ նախագահ Թեոդոր Ռուզվելտի բրոնզե հուշարձանն ապամոնտաժվում է: Այդ մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով «The New York Times» թերթին:
Հուշարձանը տեղադրվել է 1940 թվականին, այն բաղկացած է երեք հիմնական տարրերից՝ Ռուզվելտը նստած է ձիու վրա, մի կողմից քայլում է հնդիկ, մյուս կողմից՝ աֆրոամերիկացի:
Ինչպես նշվում է, թանգարանը որոշում է կայացրել հուշարձանը ապամոնտաժելու մասին, իսկ Նյու Յորքի իշխանությունները համաձայնել են որոշման հետ:

Памятник Теодору Рузвельту в Нью-Йорке решено демонтировать
В Нью-Йорке демонтируют бронзовый памятник 26-му президенту США Теодору Рузвельту у входа в Американский музей естественной истории. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на газету The New York Times.
Памятник воздвигли в 1940 году, он состоит из трех основных элементов: Рузвельт сидит верхом на коне, рядом с лошадью с одной стороны идет индеец, с другой - африканец.
Как отмечается, решение о демонтаже памятника принял музей, власти Нью-Йорка, которым принадлежат права на него, согласились с решением.