Հարավային Կորեան հայտարարել է COVID-19 վարակի երկրորդ ալիքի մասին
Հարավային Կորեայի Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնների (KCDC) կազմակերպության ղեկավար Չոն Ըն Գենը հայտնել է, որ կորոնավիրուսային վարակի երկրորդ ալիքը գրավել է Սեուլի մայրաքաղաքը և դրա շրջակայքները, հայտնում է «Yonhap News Agency»-ն:
Նրա խոսքով՝ KCDC- ն ակնկալում էր, որ երկրորդ ալիքը կսկսվի աշնանը կամ ձմռանը, բայց իրենց կանխատեսումները սխալ էին:
Կազմակերպությունը նաև մտահոգություն է հայտնել, որ քանի դեռ մարդիկ սերտ կապի մեջ են միմյանց հետ, վարակի տարածումը կշարունակվի:
Իր հերթին, Սեուլի իշխանությունները բնակիչներին նախազգուշացրել են, որ սոցիալական հեռավորության ռեժիմը կարող է նորից կիրառվել մայրաքաղաքում, եթե առաջիկա երեք օրվա ընթացքում վարակակիրների թվի ամենօրյա աճը գերազանցի 30-ը, կամ հիվանդանոցների մահճակալների քանակը լրացվի առնվազն 70%-ով:

Южная Корея объявила о второй волне заражений COVID-19
Глава организации Центров по контролю и профилактике заболеваний (KCDC) Южной Кореи Чон Ын Ген сообщила, что столицу страны Сеул и его окрестности настигла вторая волна заражений коронавируса, передает Yonhap News Agency.
По словам Чон Ын Ген, в KCDC ожидали начала второй волны осенью или зимой, однако их прогнозы оказались неверными.
В организации также выразили опасение, что что до тех пор, пока люди будут тесно контактировать друг с другом, распространение инфекции будет продолжаться.
В свою очередь, власти Сеула предупредили жителей о том, что в столице может быть вновь введен режим социальной дистанции, если в ближайшие три дня суточный прирост новых заражений превысит 30 человек или же число больничных коек будет заполнено по меньшей мере на 70%.