Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղուց դեպի Քարվաճառ տանող մոտ 18կմ երկարությամբ ճանապարհը կասֆալտապատվի
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 23-ին ընդունել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավար Հայկ Պետրոսյանին:
Շրջանային վարչակազմի ղեկավարը Հանրապետության նախագահին զեկուցել է ընթացիկ աշխատանքների, համավարակային իրավիճակի և սոցիալ-տնտեսական խնդիրների մասին:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ տարածքային համաչափ զարգացման շրջանակում պետական միջոցներով շուտով կսկսվի Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղուց դեպի Քարվաճառ տանող մոտ 18կմ երկարությամբ ճանապարհի ասֆալտապատումը, միջոցներ կուղղվեն ներհամայնքային ճանապարհների սալապատման աշխատանքների կազմակերպմանը, բնակարանային պայմանների բարելավման նպատակով շինանյութերի ձեռքբերման համար շրջանին կհատկացվի լրացուցիչ 50 մլն դրամ, կիրականցվեն հայրենադարձության խթանման նոր ծրագրեր:

В Арцахе начнутся работы по асфальтированию дороги, ведущей от автомагистрали Варденис – Мартакерт к Карвачару
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 23 июня принял руководителя администрации Шаумяновского района Айка Петросяна, который доложил о проводимых в районе работах, эпидемиологической ситуации и социально-экономических проблемах, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Араик Арутюнян отметил, что в рамках пропорционального развития территорий за счет государственных средств начнутся работы по асфальтированию дороги длиною в 18 км, ведущей от автомагистрали Варденис – Мартакерт к Карвачару.
Будут выделены средства на организацию работ по покрытию плитами внутриобщинных дорог, равно как и предоставлено 50 миллионов драмов для приобретения стройматериалов с целью улучшения жилищных условий. Будут также осуществлены новые программы по содействию процессу возвращения наших соотечественников на родину.