«Իրատես». «Իմ քայլի» շատ կարկառուն անդամներ չեն մասնակցում Փաշինյանի պաշտպանությանն ուղղված ֆեյսբուքյան արշավներին
23/06/2020 09:34
«Իրատես» թերթը գրում է. «Ի սկզբանե Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնմխելիություից զրկելու իդեա-ֆիքսը իրականացնելը անհնար են համարել, նույնիսկ հսկիչ դատախազը գլխավոր դատախազին ասել է, որ հիմքերն ահավոր թույլ են: Սակայն գլխավոր դատախազը գործը «կարել», մտել է խորհրդարան, զուգահեռ էլ «Իմ քայլը» խմբակցության ֆրակցիայի ղեկավարությունը լուրջ կոմպրոմատային աշխատանք է տարել «անհնազանդ» իմքայլականների նկատմամբ, փորփրել բոլորի անցյալը` մտնելով անձնական կյանք, հարազատներից մինչև «կերած» գրանտներ, «սխալ օրակարգով» լուծարված ընկերություններ, հյուրանոցային բիզնեսներ:
«Անհնազանդներից» շատերի մասով կոմպրոմատներ չեն գտնվել, վերջիններիս մանդատները վայր դնելու հեռանկարով են սպառնացել: Ծառուկյանին չկալանավորելուց հետո իմքայլականները նեղ շրջապատում իրենց տագնապն են արտահայտում այդ և ՍԴ հակասահմանադրական քվեարկության և ապագա պատասխանատվության առնչությամբ: Ի դեպ, շատերն են նկատել, որ «Իմ քայլի» շատ կարկառուն անդամներ չեն մասնակցում Նիկոլ Փաշինյանի պաշտպանությանն ուղղված ֆեյսբուքյան արշավներին. ոչինչ չեն գրառում իրենց էջերում»:

«Иратес»: Многие видные представители блока «Мой шаг» не участвуют в фейсбуковских кампаниях в защиту Никола Пашиняна
23/06/2020 11:15
Газета «Грапарак» пишет, что идея-фикс лишить Гагика Царукяна депутатской неприкосновенности изначально казалась нереальной, даже прокурор, осуществляющий надзор, сказал, что основания слабые. Однако генпрокурор «сшил» дело и представил парламенту, а параллельно руководство фракции «Мой шаг» проводило серьезную работу по сбору компромата на «непокорных» членов фракции – копались в их прошлом, в личной жизни, от родственников до «проеденных» грантов, ликвидированных компаний и гостиничных бизнесов.
На многих из «непокорных» не удалось найти компромат, им угрожали перспективой лишения мандата. После отклонения ходатайства об аресте Царукяна многие представители блока «Мой шаг» в узком кругу выражают обеспокоенность в связи с этим, антиконституционным голосованием по вопросу Конституционного суда и дальнейшей ответственностью. Кстати, многие видные представители блока «Мой шаг» не участвуют в фейсбуковских кампаниях в защиту Никола Пашиняна: ничего не пишут на своих страницах.