Ես կյանքում ոչ մի բանից չեմ վախենում, աթոռից էլ կառչած չեմ. Ֆելիքս Թոխյան
Ես կյանքում ոչ մի բանից չեմ վախենում, բացի նրանից, երբ թոռնիկներիցս մեկը հիվանդանում է: 64 տարեկան եմ, ամեն ինչ տեսել եմ, իմ գերդաստանը ստեղծել եմ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՍԴ դատավոր Ֆելիքս Թոխյանը՝ անդրադառնալով իր հետագա պաշտոնավարմանը:
«Ոչ մեկն աթոռից կառչած չէ, հիմա էլ երեք բուհից ունեմ առաջարկություն՝ գնամ, աշխատեմ: Չենք կորչելու: Խնդիրն այն է, որ ամեն ինչ անենք սահմանադրական ուղիով, ոչ հապճեպ: Եվ, վերջիվերջո, վենետիկցիներն ի՞նչ են ասել. ասել են՝ ախպեր, 12 տարի՞ ես ուզում՝ եղավ, բայց անցումային ժամանակ տուր այդ մարդկանց», - փաստեց դատավորը:
Ֆելիքս Թոխյանի խոսքով՝ հարցումների համաձայն՝ ՍԴ-ն ունի վստահության 40 տոկոս վարկանիշ, սակայն այս դեպքում որոշ շրջանակներ շարունակում են պնդել, թե այդ կառույցը վստահություն չի վայելում:

Я в жизни ничего не боюсь и не цепляюсь за кресло – Феликс Тохян
«Я в жизни ничего не боюсь, кроме тех случаев, когда болеет один из моих внуков. Мне 64 года, я все видел, создал свой очаг», - заявил сегодня в беседе с журналистами судья Конституционного суда Армении Феликс Тохян.
«Никто не цепляется за кресло, у меня и сейчас есть предложение работы из трех вузов. Не пропадем. Проблема в том, чтобы мы все делали конституционным путем, а не наспех. И, в конце концов, что сказала Венецианская комиссия? Она сказала: хочешь 12 лет, ладно, пусть, но дай этим людям переходное время», - констатировал судья.
По словам Феликса Тохяна, согласно опросам, рейтинг доверия Конституционного суда составляет 40%, однако некоторые круги продолжают утверждать, что эта структура не пользуется доверием.