Եմենում հուսիները հայտարարել են Սաուդյան Արաբիայի դեմ գործողություն սկսելու մասին
Եմենի «Անսար ալլահ» շարժման ապստամբները (հուսիները) հայտարարել են, որ «լայնածավալ գործողության» շրջանակում հարձակվել են Սաուդյան Արաբիայի տարածքում օբյեկտների վրա: Այս մասին հուսիների զինված ուժերի ներկայացուցիչը հայտնել է իրենց ենթակա «Ալ Մասիրա» հեռուստաալիքին:
«Սաուդյան Արաբիայի թիկունքում մեր զինուժի անցկացրած լայնածավալ գործողության մանրամասները կներկայացվեն մոտ ժամանակում», - նշել է հուսիների ներկայացուցիչը:
Սաուդյան Արաբիայի և ԱՄԷ-ի գլխավորած արաբական կոալիցիան ավելի վաղ հայտնել էր, որ թագավորության տարածքում որսացել են Եմենից արձակված պայթուցիկով անօդաչուներ, որոնք նախատեսված էին քաղաքացիական թիրախների խոցման համար:

Хуситы в Йемене объявили о начале операции против Саудовской Аравии
Йеменские мятежники из движения "Ансар Алла" (хуситы) заявили о предпринятом ими нападении на объекты на территории Саудовской Аравии в рамках "широкомасштабной операции", заявил представитель вооруженных сил хуситов подконтрольному им телеканалу "Аль-Масира".
"Подробности щирокомасштабной операции, проведенной нашими вооруженными силами в тылу Саудовской Аравии, будут приведены в ближайшее время", - отметил представитель хуситов.
Ранее арабская коалиция во главе с Саудовской Аравией и ОАЭ сообщила, что перехватила над территорией королевства пущенные из Йемена начиненные взрывчаткой беспилотники, которые предназначались для поражения гражданских целей.