Հաջորդ խորհրդարանում տեղ են ունենալու բացառապես 2018-ի հեղափոխության արժեքներն աներկբա պաշտպանող ուժերը. Փաշինյան (Տեսանյութ)
25/06/2020 12:56
Որևէ մեկի համար նորությո՞ւն է, որ Հայաստանում կան քաղաքական ուժեր, որոնք ընտրակաշառք են բաժանել: Նորությո՞ւն է, որ ԲՀԿ-ն ընտրակաշառքով է ընտրվել, ԱԺ-ում հարց հնչեցրեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Իրանք էսօր էստեղ չեն ոչ թե նրա համար, որ հետապնդվում են, այլ էսօր էստեղ չեն, որովհետև այլևս չկան, դա նշանակում է ինքնաոչնչացում: Ժողովրդի աչքերի մեջ նայող և սուտ խոսող ուժը Հայաստանում քաղաքական գործունեություն չի ծավալելու: Չի կարելի ժողովրդին ձեռ առնել», - ասաց Փաշինյանը՝ շեշտելով, որ այսօր քաղաքական դաշտի բարելավվում է տեղի ունենում և կուլիսներից մարիոնետներ կառավարողները քաղաքական դաշտում տեղի չեն ունենալու:
Վարչապետը շեշտեց՝ հաջորդ խորհրդարանում տեղ են ունենալու բացառապես 2018 թվականի հեղափոխության արժեքներն աներկբա պաշտպանող ուժերը:

В следующем парламенте будут присутствовать исключительно политические силы, убедительно защищающие ценности революции 2018 года – Никол Пашинян
25/06/2020 15:04
Ни для кого не секрет, что в Армении есть политические силы, которые раздавали на выборах подкуп избирателям, заявил сегодня в парламенте премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Их сегодня нет здесь не потому, что их преследуют, а потому, что они больше не существуют, это значит самоуничтожение. Те политические силы, которые смотрят в глаза народа и врут, больше не будут заниматься политической деятельностью в Армении. Нельзя издеваться над народом», - сказал Никол Пашинян, отметив, что сегодня на политическом поле происходит улучшение и те, кто управляет марионетками из-за кулис, больше нет места на политическом поле.
Премьер-министр подчеркнул, что в следующем парламенте будут присутствовать исключительно те политические силы, которые убедительно защищают ценности революции 2018 года.