«Ժողովուրդ». «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում լայնածավալ ստուգումներ են իրականացվում
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմինը լայնածավալ ստուգումներ է իրականացնում «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում: Բանն այն է, որ մարտի 1-ից՝ Հայաստանում հաստատված կորոնավիրուսի առաջին դեպքի գրանցումից ի վեր նաև հյուրանոցներում մեկուսացած քաղաքացիներին ցուցակագրել են որպես ինֆեկցիոն հիվանդանոցի պացիենտներ, ինչը առաջացրել է փաստաթղթերի, ֆինանսական ծախսերի ուռճացում: Եվ այժմ անհրաժեշտություն է առաջացել ստուգումներ անել` պարզելու անհամապատասխանության պատճառները:
Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ կան նաև պարտքեր որոշ ծառայությունների դիմաց: Այս առիթով մեկնաբանության համար «Ժողովուրդ» օրաթերթը դիմել է տեսչական մարմնի մամուլի խոսնակ Լիաննա Եղիազարյանին: Վերջինս թերթի հետ զրույցում դժվարացել է ասել՝ այս պահին ինչ իրավիճակ է, սակայն չի բացառել, որ այդպիսի ստուգումներ հնարավոր են, և, նրա խոսքով, դրանք պարբերաբար բնույթ են կրում:
«Այժմ նման տեղեկատվության չեմ տիրապետում, բայց չեմ կարող բացառել, որ այդպիսի ստուգայցեր լինում են, քանի որ կորոնավիրուսի դեմ պայքարին ներգրաված բուժհաստատություններում դրանք պարտադիր են», – նշել է  նա:

«Жоховурд»: В инфекционной клинической больнице «Норк» проводятся широкомасштабные проверки
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что Инспекционный орган здравоохранения и труда проводит широкомасштабные проверки в инфекционной клинической больнице «Норк». Дело в том, что начиная с 1 марта, когда в Армении был зарегистрирован первый подтвержденный случай коронавируса, изолированные в больницах граждане вносились в список как пациенты инфекционной больницы, в результате чего были раздуты финансовые расходы, документы. И сейчас возникла необходимость выяснить причины несоответствия.
По сведениям издания, есть также задолженность за некоторые услуги. Пресс-секретарь Инспекционного органа здравоохранения и труда Лиана Егиазарян в этой связи отметила, что не исключает возможность таких проверок, поскольку они периодически проводятся.
«Сейчас у меня нет такой информации, но не могу исключить, что такие проверки бывают, поскольку они обязательны в медицинских учреждениях, которые вовлечены в   борьбу с коронавирусом», - отметила она.