Նախորդ օրվա ընթացքում ունեցել ենք ռեկորդային վատ իմաստով թիվ. Նախարար
Կորոնավիրուսի համավարակը շարունակում է մնալ մեր ընթացիկ ամենամեծ պրոբլեմը, կառավարության այսօրվա նիստին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը, ներկայացնելով թարմ տվյալներ, ասաց, թե նախորդ օրվա ընթացքում ունեցել ենք ռեկորդային վատ իմաստով թիվ:
«771 նոր դեպք, կատարվել է 2336 հետազոտություն», - ասաց նա:
Թորոսյանը նշեց, թե իրավիճակը մնում է լարված:
«Հոսպիտալիզացիայի առումով ունենք բարվոք վիճակ՝ կիրակի օրվանից սկսած, ժամը 9-ի դրությամբ ունենք 51 քաղաքացի, որ կարիք ունի տեղափոխման հիվանդանոց», - ասաց նա:
Արսեն Թորոսյանի խոսքով՝ բոլոր վերակենդանացման բաժանմունքերում մի քանի ազատ տեղ կա:
«Դրանց ազատվելն ու զբաղվելը շատ արագ է տեղի ունենում», - ասաց նախարարը:
Թորոսյանի խոսքով՝ ծանր վիճակում գտնվում է 502 հոգի, իսկ ծայրահեղ ծանր վիճակում՝ 113 հոգի, թոքերի արհեստական օդափոխության սարքերին միացված է 40 հոգի:

За вчерашний день зарегистрирован абсолютный рекорд в плохом смысле – Арсен Торосян
Эпидемия коронавируса продолжает оставаться для нас самой большой проблемой, заявил сегодня на заседании правительства премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян представляя новые данные, отметил, что за вчерашний день зарегистрирован новый абсолютный рекорд в плохом смысле.
«У нас  771 новый случай заражения коронавирусом, проведено 2336 тестов», - сказал Арсен Торосян.
Он отметил, что в настоящее время ситуация остается напряженной, хотя и стабильной.
«Что касается госпитализации, то сейчас у нас благоприятная ситуация, начиная с воскресенья, по состоянию на 9:00, в переводе в больницы нуждается 51 гражданин», - сказал Торосян.
Арсен Торосян сообщил, что во всех реанимационных отделениях есть места, но их не много и они быстро занимаются и освобождаются.
«Состояние 502 человек оценивается как тяжелое, 113 – как крайне тяжелое. 40 пациентов подключены к аппаратам искусственной вентиляции легких», - сказал министр.