Պայթյուն է որոտացել են Հելսինկիի քաղաքային թատրոնում
Պայթյուն է որոտացել Հելսինկիի քաղաքային թատրոնում, մեկ մարդ վիրավորվել է, զոհեր չկան, հայտնել է Ֆինլանդիայի մայրաքաղաքի ոստիկանությունը:
«Ոստիկանությունը Հելսինկիի քաղաքային թատրոնում է: Տարածքում կան մի քանի ոստիկաններ, փրկարարական ծառայություններ և շտապօգնության մեքենա: Նախնական տվյալներով՝ այնտեղ պայթյուն է տեղի ունեցել: Ըստ հաղորդումների՝ մեկ մարդ վիրավորվել է: Պայթյունի պատճառը քննվում է», - ասվում է ոստիկանության հաղորդագրության մեջ:
Ըստ «Helsingin sanomat» թերթի՝ պայթյունը տեղի է ունեցել թատրոնի տեխնիկական տարածքում, որտեղ կատարվում են վերանորոգման աշխատանքներ, կապալառուի կողմից ուղարկված բրիգադից աշխատողներից մեկը վնասվածք է ստացել:

В городском театре Хельсинки прогремел взрыв
Взрыв произошел в городском театре Хельсинки, пострадал один человек, погибших нет, сообщает полиция финской столицы.
"Полиция в Городском театре Хельсинки. На территории есть несколько полицейских, спасательные службы и подразделения скорой помощи. По предварительным данным, на площадке произошел взрыв. По имеющейся информации, один человек пострадал. Причина взрыва в настоящее время выясняется", – говорится в сообщении полиции в Twitter.
По данным газеты Helsingin sanomat, взрыв произошел в техпомещениях театра, где ведется ремонт, пострадал один из рабочих из бригады, которую прислала компания-подрядчик.