ԱԺ-ում կա կորոնավիրուսով վարակված 5 աշխատակից, 6 պատգամավոր, 12 ինքնամեկուսացված պատգամավոր. ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար. Փաստինֆո
29/06/2020 13:39
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմը չի տիրապետում պատգամավորների շրջանում կորոնավիրուսի վարակի առկայության վերաբերյալ ամբողջական տվյալներին։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար, գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը նշեց, թե «ԱԺ աշխատակազմը տիրապետում է միայն այն տվյալներին, որոնք իրենց փոխանցում են պատգամավորները՝ նշելով, թե «օրենքով սահմանված չափանիշ չկա, որ պատգամավորը պարտավոր է գալ ու ասել, որ հիվանդ է»։
Ըստ նրա տրամադրած տվյալների՝ ներկայում կա մոտ 18 վարակված եւ ինքնամեկուսացված պատգամավոր։ «Այս պահին մենք հավաքագրել ենք ու իմ ձեռքի տակ կան հետևյալ տվյալները՝ 5 վարակված աշխատակից՝ աշխատակազմից, 6 պատգամավոր, և մոտ 12 ինքնամեկուսացված պատգամավոր», - ասաց Տ.Գալստյանը։
Վերջինիս փոխանցմամբ՝ վարակակիրներ ու ինքնամեկուսացածներ կան թե «Իմ քայլը», թե «ԲՀԿ» խմբակցությունից։ ԼՀԿ խմբակցության պատգամավորների վերաբերյալ տվյալներ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարը չունի։

Five employees, 6 MPs infected with coronavirus, 12 MPs self-isolated: NA staff head on the situation in the NA
29/06/2020 13:49
The NA staff does not possess complete information about the number of coronavirus-infected MPs, the head of staff, secretary general of the NA Tigran Galstyan told Pastinfo.
He said they learn information from MPs as there is no set rule for MPs to come and report about being ill.
Galstyan said according to the information they have, there are 18 infected and self-isolated lawmakers.
“So far we know about 5 infected from the staff, 6 MPs and 12 self-isolated MPs,” Galstyan said.
He said the infected and self-isolated MPs are from My Step and Prosperous Armenia factions. He noted that they have no information from Bright Armenia faction.