Ամուլսարում իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ. պահնորդային ծառայության ղեկավարը հրաժարվում է կատարել բնակիչների պահանջը (Տեսանյութեր)
«Դեմ եմ Ամուլսարում հանքաարդյունաբերությանը» նախաձեռնության հեղինակ, Ջերմուկ քաղաքի բնակիչ, բնապահպան Շիրակ Բունիաթյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում տեղեկացրեց, որ Ամուլսարում «Պանտերա Սեքյուրիթիի» փոխարեն տարածքը պահպանելու համար նոր պահնորդային ծառայություն է եկել։
Ջերմուկցիները պահանջում են, որ տարածքից հանեն պահնորդների մեքենաները և ծառայություն իրականացնեն նույնքան պահնորդներ, որքան իրականացրել են նախկինում։
Նշենք, որ երեկվանից Ամուլսարի տարածքում իրավիճակը լարված է։ Այստեղ են Ամուլսարը պահպանող ջերմուկցիները, հարակից բնակավայրերի բնակիչները և մեծ թվով ոստիկաններ։
Պահնորդային ծառայության ղեկավարն ասաց, որ այս պահին ռեզերվային ուժը տարածքից չեն կարող հեռացնել, քանի որ մեծաթիվ բնակիչներ են հավաքվել։

Ситуация в Амулсаре продолжает оставаться напряженной, руководитель охранной службы отказывается выполнять требование жителей Джермука
01/07/2020 14:30
Автор инициативы «Я против горнодобывающей промышленности в Амулсаре», житель Джермука, эколог Ширак Буниатян сообщил в прямом эфире на своей странице в Facebook, что вместо охранного агентства «Пантера Сикюрити» в Амуслар для охраны территории приехала другая охранная служба.
Жители Джермука требуют, чтобы машины новой охранной службы были выведены с территории и охрану осуществляла та же компания, которая ранее занималась этим.
Отметим, что со вчерашнего дня ситуация на территории Амулсарского рудника продолжает оставаться напряженной. Здесь собрались жители Джермука и соседних сел, а также большое число полицейских.
Руководитель охранной службы сказал, что сейчас они не могут вывести резервные силы с территории, поскольку собралось большое число жителей.