ԱՄՆ-ում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակի 50.6 հազար նոր դեպք
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսային վարակի հայտնաբերված դեպքերի թիվն աճել է 50.6 հազարով, մահացել է ավելի քան 600 մարդ, վկայում է Ջոնս Հոփկինսի համալսարանը, որն ամփոփում է դաշնային և տեղական իշխանությունների, ինչպես նաև լրատվամիջոցների և այլ բաց աղբյուրների տվյալները:
Համալսարանի տվյալներով՝ վերջին 24 ժամվա ընթացքում ԱՄՆ-ում գրանցվել է վարակի 50 655 և մահվան 645 դեպքեր՝ COVID-19 ունեցող հիվանդների շրջանում:
Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալներով՝ ԱՄՆ-ում ողջ ընթացքում վարակվել է 2 686 587 մարդ, մահացել է ավելի քան 128 հազարը:

В США выявили 50,6 тысячи новых случаев коронавируса за сутки
Количество выявленных случаев заражения коронавирусом нового типа в США за последние сутки увеличилось на 50,6 тысячи, еще более 600 человек с COVID-19 скончались, сообщает университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников.
По информации университета, за последние 24 часа в США зарегистрировали 50 655 новых случаев заражения и 645 летальных исходов среди пациентов с COVID-19.
По данным университета Джонса Хопкинса, за все время в США выявили 2 686 587 заразившихся, более 128 тысяч из них скончались. Отмечается, что почти 730 тысяч человек выздоровели.