Կորոնավիրուսի հետևանքով մահացած գյումրեցի կնոջ կորած դին հայտնաբերվել է
«Նրան հուղարկավորել էին Նոր Հաճնում ու հիմա արտաշիրիմում կարվի։ Քիչ առաջ դիահերձարանից կորած գյումրեցի տատիկի դին գտնվեց։ Ինչպես և ենթադրելի էր, անփութության հետևանքով տատիկին հանձնել էին այլ անձանց, որպես իրենց հանգուցյալ և տատիկը հուղարկավորվել էր Նոր Հաճնի գերեզմանոցում։ Այս պահին տատիկի հարազատները ոստիկանական բաժանմունքում են, որից հետո, սահմանված կարգով կիրականացվի արտաշիրիմում և տատիկի դին կտեղափոխվի Գյումրի։
Դժվար է ասել սա այս պատմության happy end-ն է, թե՝ ոչ, բայց հանգստություն տատիկի հոգուն և հույս ունենանք, որ մյուս տարեց կնոջ դին, որի փոխարեն հուղարկավորեցին գյումրեցի տատիկին՝ դեռ չեն կորցրել և կհանձնեն հարազատներին», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
Հիշեցնենք՝ երեկ հայտնի դարձավ, որ հունիսի 29-ի առավոտյան «Գրիգոր Լուսավորիչ» կլինիկայում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացած տատիկի դին չեն կարողանում գտնել:
Առողջապահության նախարարությունն արձագանքել էր դեպքին՝ նշելով, որ հանգամանքները ճշտելու համար տեղեկացված է ոստիկանությունը:

Найдено тело умершей от коронавируса бабушки их Гюмри – Наира Зограбян
«Ее похоронили в Нор Ачине и теперь будет эксгумация. Немногим раньше нашли пропавшее из морга тело бабушки из Гюмри. Как и предполагалось, в результате небрежности тело женщины было перепутано и выдали другим людям в качестве их покойника, и бабушку похоронили на кладбище Нор Ачна. Сейчас родственники покойной в полицейском отделении, после чего в установленном порядке будет проведена эксгумация, а позже тело бабушки перевезут в Гюмри.
Сложно сказать, является это happy end-ом данной истории или нет, однако, да упокоится душа бабушки. Будем надеяться, что тело другой пожилой женщины, вместо которой похоронили гюмрийскую бабушку, еще не потеряли и вернут родным», - написала на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
Напомним, вчера появилась информация о том, что в медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич» не могут найти тело скончавшейся 29 июня утром от коронавируса бабушки.
Министерство здравоохранения отреагировало на произошедшее, сообщив, что полиция проинформирована для выяснения обстоятельств пропажи тела.