ԲՀԿ և ԼՀԿ պատգամավորները դիմել են ԱԺ նախագահին՝ կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու հարցով
02/07/2020 15:27
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների պատգամավորն ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին դիմում են ուղարկել։
ԱԺ նախագահին է ուղարկվել նոր կորոնավիրուսի (COVID-19) տարածումը կանխելու, այդ վիրուսի դեմ պայքարի, համաճարակի հետևանքների մեղմման կամ վերացման ուղղությամբ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և պարետատան իրականացրած միջոցառումների արդյունավետությունը, ինչպես նաև արտակարգ դրության ժամանակահատվածում Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների սահմանափակումների արդյունավետությունն ու իրավաչափությունն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու մասին դիմում։

PAP, Bright Armenia MPs apply to NA chairman to set up ad hoc committee to examine efficiency of measures addressed to combat COVID-19 in Armenia
02/07/2020 15:41
Lawmakers from Prosperous Armenia and Bright Armenia factions submitted application to the speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan.
The two factions applied for setting up investigative committee to examine the efficiency of the measures of the government and commandant’s office to prevent the spread of COVID-19, combat the infection, ease the consequences of the pandemic as well as examine the efficiency of restrictions of fundamental freedoms and human rights in the period of state of emergency.