Ցուցում է տրված, որ ինձ ձերբակալեն. Գևորգ Պետրոսյան
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը հայտարարել է, թե տեղեկություն ունի, որ իրեն ձերբակալելու ցուցում են ստացել իրավապահները:
«Ըստ որոշակի աղբյուրի, ցուցում ա տրված ամեն գնով ձերբակալել ինձ... Մինչև հիմա չհասկացա՞ք, որ ես բերդում հայտնվելուց չեմ վախենում...Բա որ հանկարծ հայտնվենք նույն կամերում...Սա է Փաշինյանի Հայաստանը», -ֆեյսբուքյան էջում գրել է պատգամավորը։
Նա նշել է, թե Ազգային անվտանգության իրական խնդիրները վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին չեն հետաքրքրում։
«Ինքը պինցետով ու տնական արաղով լուծելու է Արցախի հարցը (ոնց որ լուծեց կորոնավիրուսի հարցը)...», - նշել է Պետրոսյանը։

Дано указание задержать меня – Геворк Петросян
Депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян заявил о том, что, по его сведениям, правоохранителям дано указание о его задержании.
«Согласно некоторым источникам, дано указание любой ценой задержать меня…До сих пор не поняли, что я не боюсь оказаться в тюрьме?! А если вдруг окажемся в одной камере… Это – Армения Пашиняна», - написал на своей странице в Facebook депутат.
Геворк Петросян отметил, что реальные проблемы национальной безопасности не интересуют премьер-министра Никола Пашиняна.
«Он пинцетом и домашней водкой решит вопрос Арцаха (как решил вопрос  коронавируса)…» - отметил Геворк Петросян.