«Հրապարակ». Արարատ Միրզոյանը համոզել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ պետք է պահպանել 21+5 ժամկետը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արարատ Միրզոյանը դժվարությամբ համոզել է Նիկոլ Փաշինյանին, որ ՍԴ-ի մասին օրենքը չհրապարակի 21 օրից շուտ։ Նախագահ Արմեն Սարգսյանի հապշտապ հայտարարությունը՝ օրենքն ընդունելու օրը, որ ինքը չի ստորագրելու, եղել է Փաշինյանի հրահանգը։ Պայմանավորվել են, որ նա հայտարարում է այդ մասին, 1 օր անց էլ ԱԺ նախագահն է հրապարակում օրենքը։ Բայց աղմուկից հետո Միրզոյանը համոզել է վարչապետին, որ ԱԺ-ն արդեն մի քանի դրվագով «տապալել է» սահմանադրական կարգը, որ թույլ տա այդ մեկը չանել։
Միրզոյանի յուրային իրավաբանները հիմնավորումներ են ներկայացրել, որ պետք է պահպանել 21+5 ժամկետը։ Միրզոյանը խոստացել է, որ ՍԴ-ն «արդեն մերն է»՝ նիստեր չեն հրավիրվի։ Դա էր պատճառը, որ երեկ նա նորից գերազանցեց իր լիազորությունները՝ հայտարարելով, թե ԱԺ ներկայացուցիչը ՍԴ-ին առաջարկել է հետաձգել Քոչարյանի հարցով նիստը։ Նաև տեղեկություններ կան, որ այդ փաստաթղթերը վաղուց են ԱԺ-ին տրամադրել, անգամ պատգամավորները ծանոթ են դրանց»:

«Грапарак»:Арарат Мирзоян уговорил Никола Пашиняна, что нужно соблюсти срок 21+5
Газета «Грапарак» пишет, что Арарат Мирзоян с трудом уговорил Никола Пашиняна, чтобы закон о Конституционном суде не публиковался раньше 21 дня.
«Поспешное заявление президента Армена Саркисяна в день принятия закона о том, что не подпишет закон, было сделано по указанию Никола Пашиняна. Договорились, что он объявит об этом, а через день председатель Национального Собрания опубликует закон. Однако после поднявшегося шума Арарат Мирзоян уговорил премьер-министра, что парламент уже по нескольким эпизодам "сверг" конституционный строй и чтобы позволил не делать еще и этот.
Юристы Мирзояна представили обоснования, что необходимо соблюсти срок 21+5. Арарат Мирзоян обещал, что Конституционный суд "уже наш" – заседания не будут проводиться. В этом причина того, что вчера он снова превысил свои полномочия, заявив, о том, что представитель Национального Собрания предложил Конституционному суду  отложить заседание по вопросу Кочаряна. Есть также сведения, что эти документы давно были предоставлены Национальному Собранию, даже депутаты ознакомились с ними», - пишет газета.