Հունաստանի խորհրդարանը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը
Հունաստանի խորհրդարանը վավերացրել է Հայաստանի Հանրապետության և ԵՄ միջև համափարփակ և ընդլայնված գործընկերային համագործակցության համաձայնագիրը, հայտնում են Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունից։
Նիստը նախագահել է Հունաստանի խորհրդարանի նախագահի տեղակալ Աթանասիոս Բուրասը՝ «Նոր ժողովրդավարություն» կուսակցությունից: Համաձայնագիրը խորհրդարան էր մտել հունիսի 24-ին:
Ըստ դեսպանության՝ հուլիսի 1-ին Հունաստանի Խորհրդարանի արտաքին գործերի և ազգային պաշտպանության մշտական հանձնաժողովում վավերացմանը նախորդել էր համաձայնագրի վերաբերյալ քննարկումներն ու լսումները, որի հիմնական բանախոսներն էին իշխող «Նոր ժողովրդավարություն» կուսակցության պատգամավոր Աթանասիոս Կավվադասը և հիմնական ընդդիմադիր «ՍԻՐԻԶԱ» կուսակցության պատգամավոր Աթանասիոս /Նասոս/ Եվֆիմիու Աթանասիոսը:
Համաձայնագրին կողմ են արտահայտվել իշխող «Նոր ժողովրդավարություն», հիմնական ընդդիմադիր «ՍԻՐԻԶԱ», «Փոփոխության Շարժում» /Կինիմա Ալաղիս/, «Հունական լուծում» /Էլլինիկի Լիսի/ և «Մերա 25» կուսակցությունները:

Парламент Греции ратифицировал Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения – ЕС
Парламент Греции на пленарном заседании 7 июля ратифицировал Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом,  сообщает посольство Армении в Греции.
Заседание вел заместитель председателя парламента Греции Атанасиос Бурас от партии «Новая демократия». Соглашение было внесено в парламент 24 июня.
Согласно источнику, 1 июля в постоянной комиссии парламента Греции по иностранным делам и национальной обороне прошли обсуждения и слушания по ратификации соглашения, основными докладчиками на которых были депутат от правящей партии «Новая демократия» Атанасиос Каввадас и депутат от основной оппозиционной партии «СИРИЗА» Атанасиос (Насос) Евфимиу Атанасиос.
За ратификацию Соглашения выступили партии «Новая демократия», основная оппозиционная партия «СИРИЗА», «Движение перемен», «Греческое решение» и «МЕРА 25».