Կառավարության դիմաց միջոցառումների անցկացման կազմակերպությունների աշխատակիցներից ոմանք բերման ենթարկվեցին
09/07/2020 13:39
Կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող միջոցառումների անցկացման կազմակերպությունների աշխատակիցներից ոմանք բերման ենթարկվեցին։
Ոստիկանները հայտարարեցին, որ ակցիան դադարեցված է՝ հորդորելով հեռանալ տարածքից, մինչդեռ ակցիայի ներկայացուցիչները հրաժարվեցին հեռանալ։
«Հրաժարվո՞ւմ եք լքել տարածքը, ուրեմն բերման ենք ենթարկում», - ասաց ոստիկաններից մեկը։
Դրանից հետո ակցիայի երկու մասնակից բերման ենթարկվեց։
«Տանը ուտելու բան չունենք, հինգ ամիս չենք աշխատում», - հայտարարեց ակցիայի մասնակիցներից մեկը։
Դիտարկմանը, թե արդյոք կառավարության սոցիալական աջակցության որևէ ծրագրից չեն օգտվել, ակցիայի մասնակիցն ասաց․
«Կներեք 23-24 հազար դրամով դուք ողջամի՞տ եք համարում հինգ ամիս ապրելը, անհայտ է՝ սա երբ կվերջանա։ Մի անգամ ստացել ենք, հինգ ամիս հնարավո՞ր է ընտանիք պահել»։

Задержаны некоторые из участников акции протеста перед зданием правительства Армении
Некоторые из работников компаний по организации мероприятий, проводящих сегодня акцию протеста перед зданием правительства Армении, подвергнуты приводу.
Полицейские предупредили, что акция протеста должна быть прекращена и призвали покинуть территорию, однако участники акции отказались уйти.
«Если отказываетесь покинуть эту территорию, то будете задержаны», - сказал один из полицейских.
После этого два участника акции были подвергнуты приводу.
«Нам нечего есть, не работаем уже пять месяцев», - заявил один уз участников акции протеста.
На замечание, почему они не воспользовались какой-то программой социальной поддержки правительства, участник акции ответил:
«Извините, но вы считаете, что можно жить пять месяцев на 23-24 тысячи драмов? Мы получили один раз, но разве можно на эти деньги содержать семью пять месяцев?»