Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 4 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը 146 է
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, Ստեփանակերտում և Մարտակերտում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի մեկական օջախ՝ յուրաքանչյուրում մեկ դեպքի հաստատմամբ: Եվս 2 նոր դեպք գրանցվել է Ստեփանակերտի նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավորների մոտ: Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Միևնույն ժամանակ, կորոնավիրուսով հիվանդ 3 քաղաքացի առողջացել և թողել է մեկուսացման վայրը:
Ընդհանուր առմամբ, հաստատված դեպքերի քանակը 146 է: Այս պահին մեկուսացված է 77, հիվանդությունը փաստացի հաղթահարում է 30 քաղաքացի:
Հիվանդներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, ևս մեկ հիվանդի վիճակ՝ միջին ծանրության: COVID-19 ախտորոշմամբ մյուս վարակակիրների առողջական վիճակը բավարար է: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 2522 թեստավորում:

В Арцахе выявлено 4 новых случая COVID-19, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 146
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в Степанакерте и Мартакерте выявлен новый очаг COVID-19, по одному случаю заражения. Еще два случая заражения подтверждено в Степанакерте  среди контактировавших лиц с подтвержденным ранее очагом, сообщает информационный штаб Арцаха.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса достигло 146. В настоящее время в изоляции находятся 77 граждан, в больницах проходят лечение 30 граждан.
Состояние здоровья одного пациента остается тяжелым, состояние еще одного пациента оценивается как средней тяжести. Состояние пациентов с диагнозом COVID-19 удовлетворительное.