Ավելի քան 20 մարդ է մահացել Նեպալում սողանքի հետևանքով
Նեպալի կենտրոնում գտնվող Գանդակի նահանգում մի շարք սողանքներ են գրանցվել հորդառատ անձրևների պատճառով, 24 մարդ մահացել է, 23-ն՝ անհետ կորած են համարվում, հայտնում է «Kathmandu Post» թերթը՝ հղում անելով տեղական իշխանություններին:
Հինգշաբթի երեկոյան և ուրբաթ առավոտյան շրջանում տեղացած անձրևները սողանքների պատճառ են դարձել նահանգի չորս թաղամասերում:
Թերթը հայտնում է, որ Գանդակիի չորս շրջաններում մահացել է 13 մարդ, հարյուրավոր մարդիկ տուժել են, 34-ը՝ անհետ կորել:
Առավել տուժել է Մյագդին: Սողանքի հետևանքով այնտեղ հողի տակ է հայտնվել մոտ 40 տուն, ավելի քան 400 մարդ տուժել է:

Более 20 человек погибли из-за схода оползней в Непале
Несколько оползней сошли в провинции Гандаки в центральной части Непала из-за проливных дождей, 24 человека погибли, еще 23 считаются пропавшими без вести, сообщает газета Kathmandu Post со ссылкой на местные власти.
Прошедшие в регионе дожди в четверг вечером и пятницу утром вызвали оползни в четырех районах провинции.
Газета сообщала, что в четырех районах Гандаки в результате разгула стихии погибли 13 человек, несколько сотен получили ранения, 34 пропали без вести. Больше всего пострадал район Мьягди.
Там из-за схода оползней под землей оказались около 40 домов, более 400 человек, которых затронула стихия, нашли убежище в здании местной администрации и школы.