Ադրբեջանի զինծառայողները ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ են կատարել, սակայն, կորուստներ կրելով, հետ շպրտվել. ՀՀ ՊՆ
12/07/2020 17:09
Այսօր՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները, մեզ համար անհասկանալի պատճառով, ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենայով Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ են կատարել:
Ըստ ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության, հայկական կողմի նախազգուշացումից հետո Ադրբեջանի զինծառայողները, թողնելով ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենան, վերադարձել են իրենց դիրք:
Ժամը 13: 45-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները կրկնել են հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձը, կիրառելով հրետանային կրակ, սակայն ճնշվել են հայկական կողմից և կորուստներ կրելով, հետ շպրտվել:

Today at around 12:30 p.m. the servicemen of the Azerbaijani Armed Forces with an unknown reason attempted to violate the state border of the Republic of Armenia, in the direction of Tavush province with an UAZ-model vehicle.
According to the Defense Ministry press release, after the warning of the Armenian side, the Azerbaijani servicemen returned to their position, leaving the UAZ-model vehicle behind.
At 1:45 p.m., the servicemen of the Azerbaijani armed forces repeated the attempt to seize the border position of the Armenian Armed Forces this time using artillery fire, but were suppressed by the Armenian side and driven back, suffering casualties.