Ադրբեջանի զինծառայողները ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ են կատարել, սակայն, կորուստներ կրելով, հետ շպրտվել. ՀՀ ՊՆ
12/07/2020 17:09
Այսօր՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները, մեզ համար անհասկանալի պատճառով, ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենայով Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ են կատարել:
Ըստ ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության, հայկական կողմի նախազգուշացումից հետո Ադրբեջանի զինծառայողները, թողնելով ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենան, վերադարձել են իրենց դիրք:
Ժամը 13: 45-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները կրկնել են հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձը, կիրառելով հրետանային կրակ, սակայն ճնշվել են հայկական կողմից և կորուստներ կրելով, հետ շպրտվել:

Азербайджанские военные предприняли попытку нарушения государственной границы Армении, но, неся потери, были отброшены
12/07/2020 17:11
Сегодня в районе 12:30 военнослужащие ВС Азербайджана, по непонятным для нас причинам, на автомобиле УАЗ предприняли попытку нарушения государственной границы Армении на Тавушском направлении, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
осле предупреждения армянской стороны, оставив автомобиль УАЗ, военнослужащие противника возвратились  на свои позиции.
В 13:45 военнослужащие ВС Азербайджана, используя артиллерийский огонь, попытались захватить наш опорный пункт, но были отброшены огнем с занимаемых позиций, неся  потери в живой силе․