Ադրբեջանական կողմը վերսկսել է հրետակոծումը ՀՀ ԶՈւ նույն դիրքի ուղղությամբ 82 մմ ականանետից և տանկից
Իրավիճակի լարման հետևանքների ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը, Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Հիշեցնենք՝ այսօր՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենայով Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ են կատարել: Ըստ ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության, հայկական կողմի նախազգուշացումից հետո Ադրբեջանի զինծառայողները, թողնելով ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենան, վերադարձել են իրենց դիրք: Ժամը 13:45-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները կրկնել են հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձը, կիրառելով հրետանային կրակ, սակայն ճնշվել են հայկական կողմից և կորուստներ կրելով, հետ շպրտվել:

Азербайджан возобновил обстрел позиции ВС Армении из миномета и танка
Азербайджанская сторона возобновила обстрел той же боевой позиции ВС Армении из миномета калибра 82 мм и танка. Об этом пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян написала на своей странице в Facebook.
«Всю ответственность за эскалацию ситуации будет нести военно-политическое руководство Азербайджана», - отметила Степанян.
Напомним, что сегодня в районе 12:30 военнослужащие ВС Азербайджана на автомобиле УАЗ предприняли попытку нарушения государственной границы Армении на Тавушском направлении. После предупреждения армянской стороны, оставив автомобиль УАЗ, военнослужащие противника возвратились  на свои позиции. В 13:45 военнослужащие ВС Азербайджана, используя артиллерийский огонь, попытались захватить наш опорный пункт, но были отброшены огнем с занимаемых позиций, неся  потери в живой силе․