Մոտավոր հաշվարկով սեպտեմբերի սկզբին կունենանք կորոնավիրուսի օրական մոտ 140 նոր դեպք. ՀՀ պարետ
Հանրային կարգապահությունը դեռևս բավարար չէ վարակի դինամիկան նվազեցնելու համար: Սրա մասին են վկայում ոստիկանների կողմից արձանագրված խախտումները, ԱԺ արտահերթ նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:
Նրա խոսքով՝ մինչ օրս դիմակ չկրելու և անձը հաստատող փաստաթուղթ չունենալու համար կազմվել է 81 հազար 84 արձանագրություն:
Տիգրան Ավինյանը միաժամանակ նկատեց, որ համեմատաբար նվազել են տնտեսվարողների շրջանում խախտումները:
Վերջում ՀՀ պարետը տեղեկացրեց, որ մոտավոր հաշվարկով սեպտեմբերի սկզբին կունենանք  օրական մոտ 140 կորանավիրուսի նոր դեպք: Կանխատեսումներն, ըստ նրա, խիստ նախնական են:
«Ցանկացած պահի, երբ տեսնենք, որ առողջապահական համակարգն այլևս ի վիճակի չէ պատշաճ բուժսպասարկում իրականացնել, վերսկսելու ենք սահմանփակումների վերաբերյալ քննարկումները», - նշեց ՀՀ պարետը:

In September Armenia to register 140 new coronavirus cases daily: Avinyan briefs on preliminary forecasts
Public discipline is not satisfactory to reduce the dynamics of spread of the pandemic, Armenia’s vice PM, commandant Tigran Avinyan said at the NA today, adding that the violations recorded by police testify it.
He said so far 81,084 protocols have been formed for not wearing masks and having IDs.
At the same time Avinyan stressed that the violations in companies have comparatively reduced.
The commandant also said according to approximate calculations in September daily 140 new coronavirus cases will be recorded. He though stressed that this forecasts are preliminary.
“At any moment when we see that the health system is not able to provide proper medical service we will resume the discussions about restrictions,” Avinyan said.