Մեր նախարարությունն ակտիվ բանակցություններ է վարում տարբեր ընկերությունների հետ․ Ավինյանը՝ պաստվաստանյութ ձեռք բերելու մասին
13/07/2020 14:39
Այս պահի դրությամբ աշխարհում մոտ 200 պատվաստանյութ է քննարկվում, Աժ-ում ասաց  ՀՀ պարետ Տիգրան Ավինյանը։
«Նման հնարավորոթյուններն արդեն քնարկվում են տարբեր պոտենցիալ արտադրողների հետ, այս պահի դրությամբ աշխարհում մոտ 200 նմանատիպ պասվաստանյութ է քննարկվում, որոնք թեստավորման և գնահատվելու դեպքում հասանելի կլինեն տարբեր երկրների համար։

Наше министерство активно ведет переговоры с различными компаниями – Тигран Авинян о приобретении вакцины против CoVid-19
13/07/2020 16:26
В настоящее время в мире обсуждается порядка 200 прототипов вакцин от коронавируса нового типа, заявил сегодня на внеочередном заседании парламента вице-премьер Армении Тигран Авинян.
«Подобные возможности уже обсуждаются с различными потенциальными производителями, по состоянию на данный момент в мире обсуждается около 200 подобных вакцин, которые после испытания и оценки будут доступны разным странам.