Արցախա-ադրբեջանական շփման գծում վիճակը հանգիստ է. ՊԲ-ն վերահսկում է հակառակորդի բոլոր տեղաշարժերը. Վահրամ Պողոսյան
14/07/2020 14:39
Արցախա-ադրբեջանական շփման գծում վիճակը հանգիստ է, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Ե՛վ գիշերը, և՛ այս պահին սահմանին հանգիստ է։ Ընդհանուր առմամբ, իրավիճակն ամբողջությամբ մեր զինվորների վերահսկողության տակ է։ Հաշվի առնելով Տավուշի սահմանային գոտում տեղի ունեցող գործողությունները՝ պաշտպանության բանակը լրացուցիչ միջոցներ է գործադրում, որպեսզի հակառակորդի ոչ միայն առաջնագծում, այլ նաև խորքում բոլոր տեղաշարժերը վերահսկողության տակ պահի» , - հաղորդեց Վահրամ Պողոսյանը։

Ситуация на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил спокойная, Армия обороны контролирует все передвижения противника – Ваграм Погосян
14/07/2020 15:48
Ситуация на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск спокойная, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян.
«И ночью, и в данный момент на границе спокойно. В целом, ситуация полностью находится под контролем наших военнослужащих. Учитывая действия в приграничной зоне Тавушской области, Армия обороны предпринимает дополнительные меры, чтобы держать под контролем все передвижения противника не только на передовой, но и в тылу», - сообщил Ваграм Погосян.