Բրուքլինում վարորդը կրակ է բացել անցորդների վրա, կան վիրավորներ
Անհայտ տղամարդը մեքենայից կրակ է բացել Բրուքլինի բնակիչների վրա, նա վիրավորել է առնվազն հինգ մարդու, հայտնում է «NBC New York»-ը:
Քաղաքային ոստիկանությունը հայտնում է, որ հուլիսի 13-ի երեկոյան հարձակվողը, վարելով մեքենան, կրակել է քաղաքի բնակիչների ուղղությամբ՝ Ռոքվայ Պարկուեյի տարածքում:
Նշվում է, որ նրա գործողությունների հետևանքով 23-ամյա աղջիկը ստացել է կրծքավանդակի չորս վիրավորում, մոտ 12 րոպե անց վիրավորվել է 19-ամյա երեք տղա: Երկու րոպե անց հարձակվողը կրակել է 19-ամյա ևս մեկ տղայի թիկունքին, նաև վնասվածք է ստացել նրա հետ սկուտերով ընթացքող աղջիկը՝ ընկնելու հետևանքով:
Բժիշկները բոլոր տուժածներին օգնություն են ցուցաբերում, ոստիկանությունը շարունակում է փնտրել հարձակվողին:

Водитель обстрелял прохожих в Бруклине, есть пострадавшие
Неизвестный начал стрелять из машины по жителям Бруклина, он ранил по меньшей мере пятерых человек, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал NBC New York.
В полиции города отмечают, что вечером 13 июля злоумышленник ехал на машине и стрелял в жителей города в районе улицы Рокуэй Паркуэй.
Уточняется, что от его действий 23-летняя девушка получила четыре ранения в грудь, примерно через 12 минут были ранены три 19-летних юноши. Спустя две минуты злоумышленник выстрелил в спину еще одному 19-летнему жителю Бруклина, также девушка, которая ехала с ним на скутере, получила травмы при падении.