Կապի մեջ կլինենք մեր միջազգային գործընկների հետ՝ ՄԻՊ իրավասության սահմաններում․ Արման Թաթոյանը՝ անհայտ կորած և Ադրբեջանում հայտնված Խնձորեսկի բնակչի մասին
Անհայտ կորած և Ադրբեջանում հայտնված Խնձորեսկի 30-ամյա բնակչի հարցով ՄԻՊ-ը երեկ զրուցել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավարի հետ։
«Քննարկել ենք այդ հարցը, այդ պահի դրությամբ ինձ փոխանցեցին, որ իրենք բացել են գործ, նախաձեռնել են հատուկ գործընթաց և դիմել են համապատասխան հարցմամբ Ադրբեջանի Կարմիր խաչի պատվիրակությանը և դեռ չունեին պատասխան։ Այսօր հրապարակային աղբյուրներից տեղեկացանք, որ Ադրբեջանը հաստատել էր, որ մեր քաղաքացին գտնվում է իրենց մոտ։ Կարմիր խաչը մեզ տեղկացրել էր, որ դեռ պաշտոնական հաստատում չունեն։
Կապի մեջ կլինենք մեր միջազգային գործընկների հետ՝ ՄԻՊ իրավասության սահմաններում։ Կապի մեջ ենք նաև Խնձորեսկի մեր քաղաքացու ազգականների հետ», - Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՄԻՊ Արման Թաթոյանը։

Armenia's Ombudsman in constant touch with international partners to solve issue of missing Khndzoresk resident who appeared in Azerbaijan
Armenia’s Ombudsman spoke with the head of the ICRC delegation to Armenia about the 30-year old missing resident of Armenia’s Khndzoresk community who appeared in Azerbaijan.
“We have discussed the issue. I was informed that a case has been initiated and a special process is underway. They have applied to the ICRC delegation to Azerbaijan and are waiting for response,” Ombudsman Arman Tatoyan said at a briefing today.
He said they will be in touch with international partners within the powers of the Human Rights Defender’s Office.