Ադրբեջանն իր տեխնիկան տեղակայում է բնակավայրերում՝ կենդանի վահան դարձնելով քաղաքացիներին. Տիգրան Աբրահամյան
15/07/2020 13:12
Ադրբեջանը մշտապես էլ իր տեխնիկան տեղակայել է բնակավայրերում, տեղից կրակ բացել՝ կենդանի վահան դարձնելով իր բնակավայրերն ու քաղաքացիներին, գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը։
«Սա նոր մոտեցում չէ, ավելին՝ մի քանի դեպքեր են եղել, երբ այդ կրակակետերը լռեցնելուն ուղղված գործողություններից հետո, երբ վերոնշյալ բնակավայրում հասարական նշանակության շինություն է տուժել, տեղի բնակիչները միջադեպի մեջ ոչ թե մեզ էին դատապարտում, այլ իրենց ռազմական հրամանատարությանը։
Սրա մասին տեղյակ են նաև այն միջազգային կառույցները, որոնք միջնորդական, հումանիտար կամ մեկ այլ ձևով առնչվում են Հայաստանին, Արցախին կամ Ադրբեջանին» , - գրել է Տիգրան Աբրահամյանը։

Азербайджан размещает свою технику в населенных пунктах, превращая граждан в живой щит – Тигран Абрамян
15/07/2020 14:05
Азербайджан всегда размещал свою военную технику в населенных пунктах и открывал огонь оттуда, превращая свои населенные пункты и граждан в живой щит, написал на своей странице в Facebook бывший советник президента Республики Арцах Тигран Абрамян.
«Это не новый подход, более того, было несколько случаев, когда после действий по подавлению огневых точек, в указанных населенных пунктах были повреждены несколько зданий и местные жители обвиняли в этом не нас, а свое военное руководство.
Об этом знают также те международные структуры, которые осуществляют посредническую, гуманитарную миссию и или в какой-то другой форме контактируют с Арменией, Арцахом и Азербайджаном», - написал Тигран Абрамян.