ՀՀ ԶՈւ չորս զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են
Հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած մարտերի ժամանակ զոհված ՀՀ ԶՈւ չորս զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրերով։
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի ինժեներասակրավորային դասակի 3-րդ ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ Սմբատ Գևորգի Գաբրիելյանը հետմահու պարգևատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով:
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի ինժեներասակրավորային դասակի 2-րդ ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ Գրիշա Վահանի Մաթևոսյանը հետմահու պարգևատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով:
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի հրետանու շտաբի պետ-հրետանու պետի տեղակալ, կապիտան Սոս Փայլակի Էլբակյանը հետմահու պարգևատրվել է Արիության մեդալով:
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի ինժեներական ծառայության պետ, մայոր Գարուշ Վեմիրի Համբարձումյանը հետմահու պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով:

Четверо военнослужащих ВС Армении посмертно награждены медалями
Погибшие во время боев на армяно-азербайджанской границе четверо военнослужащих Вооруженных сил Армении награждены посмертно указами президента Армении Армена Саркисяна.
Командир отряда 3-го инженерно-саперного взвода N-ской воинской части министерства обороны Армении, младший сержант Смбат Габриелян посмертно награжден медалью «За боевую службу» за мужество и отвагу, проявленные при защите границ Родины.
Командир отряда 2-го инженерно-саперного взвода N-ской воинской части  министерства обороны Армении, младший сержант Гриша Матевосян посмертно награжден медалью «За боевую службу» за мужество и отвагу, проявленные при защите границ Родины.
Начальник штаба артиллерии – заместитель начальника артиллерии N-ской воинской части министерства обороны Армении, капитан Сос Элбакян посмертно награжден медалью «За отвагу» за мужество и отвагу, проявленные при защите границ Родины.
Начальник инженерной службы N-ской воинской части министерства обороны Армении, майор Гаруш Амбарцумян посмертно награжден орденом «За заслуги перед Отечеством» II степени за мужество и отвагу, проявленные при защите границ Родины.