Կամավորագրման անհրաժեշտություն այս պահին չկա. զինված ուժերը շարունակում են վստահորեն կատարել իրենց առջև դրված բոլոր խնդիրները. ՊՆ
16/07/2020 16:25
Վերջին օրերին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հազարավոր զանգեր և նամակներ է ստանում անհատ քաղաքացիներից, ինչպես նաև ազատամարտիկների առանձին խմբերից ու կազմակերպություններից՝ կամավորագրվելու և սահմանամերձ շրջաններ մեկնելու խնդրանքով, հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
Պաշտպանության նախարարությունն իր խորին երախտագիտությունն է հայտնում մեր քաղաքացիներին՝ Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության գործին աջակցելու պատրաստակամության համար, այդուհանդերձ հայտնում, որ մեր ժողովրդի անկոտրում ու մշտապես պայքարի պատրաստ հայրենասերների այդ կորիզի՝ երկրապահների, ազատամարտիկների ու առանձին քաղաքացիների կամավորագրման անհրաժեշտություն այս պահին չկա։
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը շարունակում են վստահորեն կատարել իրենց առջև դրված բոլոր խնդիրները, լիարժեք վերահսկել իրադրությունը սահմանի ողջ երկայնքով՝ արժանի հակահարված հասցնելով հակառակորդին ցանկացած սադրանքի դեպքում։
Կամավորագրվելու անհրաժեշտություն առաջանալու դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա հատուկ հայտարարությամբ։

Необходимости в наборе добровольцев нет, Вооруженные силы продолжают уверенно выполнять все поставленные перед ними задачи – Минобороны Армении
16/07/2020 17:04
Министерство обороны Армении за последние дни получило тысячи звонков и писем от частных граждан, а также отдельных групп и организаций азатамартиков с просьбой записаться в добровольцы и поехать в приграничные районы, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Министерство обороны выражает глубокую признательность нашим гражданам за готовность содействовать делу защиты границ Родины, но вместе с тем, сообщает, что на данный момент нет необходимости в наборе добровольцев из числа всегда готовых к борьбе патриотов и несгибаемого костяка нашего народа – еркрапа, азатамартиков и отдельных граждан.
Вооруженные силы Армении продолжают уверенно выполнять все поставленные перед ними задачи, полноценно контролируют ситуацию по всей протяженности границы, нанося достойный контрудар при любом посягательстве противника.
В случае необходимости набора добровольцев, министерство обороны выступит со специальным заявлением.