ՌԴ ԱԳՆ-ն և պաշտպանության նախարարությունն աշխատում են հայկական և ադրբեջանական կողմերի հետ․ Զախարովա
Հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի վերաբերյալ ՀՀ, ՌԴ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հավանական հանդիպման մասով դեռևս տեղեկատվություն չկա, հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Եթե ԱԳ նախարարների միջև հանդիպման մասով համաձայնություն լինի, մենք կտեղեկացնենք լրատվամիջոցներին։ Այս պահի դրությամբ նման տեղեկատվություն չկա», - ասել է Զախարովան։
Նա ընդգծել է, որ ՌԴ ԱԳՆ-ն աշխատում է հայկական և ադրբեջանական կողմերի հետ իրավիճակի հետագա էսկալացիան կանխելու և իրավիճակը կայունացնելու ուղղությամբ։

Захарова: МИД и Минобороны РФ работают с армянской и азербайджанской сторонами
Информации о возможных встречах министров иностранных дел России, Армении и Азербайджана в связи с ситуацией на армяно-азербайджанской границе пока нет, заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
«Если появится информация о возможных предстоящих встречах министра со своими коллегами, мы, безусловно, своевременно доведем ее до средств массовой информации. На данный момент такой информации у меня нет», - сказала Захарова на брифинге в четверг.
Она подчеркнула, что МИД и Минобороны РФ работают с армянской и азербайджанской сторонами с целью предотвращения дальнейшей эскалации ситуации и для ее нормализации.