Լավրով. Ռուսաստանն արդեն ձեռնարկել է մի շարք քայլեր`ուղղված հայ-ադրբեջանական սահմանին ռազմական գործողությունների դադարեցմանը
Հուլիսի 17-ին Ռուսաստանի ԱԳՆ-ում տեղի է ունեցել Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի և Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակի սրմանը վերաբերող հարցեր, տեղեկացնում է Ռուսաստանի հայերի միության մամուլի ծառայությունը։
Աբրահամյանը մտահոգություն է հայտնել Ադրբեջանի և Թուրքիայի ղեկավարների սադրիչ հայտարարությունների և սպառնալիքների վերաբերյալ, որոնք ուղղված են տարածաշրջանում իրավիճակի ապակայունացմանը:
Լավրովը վստահեցրել է, որ Ռուսաստանը, որպես երկիր, որը հետաքրքրված է տարածաշրջանում խաղաղության և անվտանգության հարցում, արդեն իսկ ձեռնարկել է մի շարք քայլեր՝ ուղղված հայ-ադրբեջանական սահմանին ռազմական գործողությունների դադարեցմանը և իրավիճակի կայունացմանը։

Lavrov: Russia already taken steps to stop military operations on Armenian-Azerbaijani border and stabilize the situation
On July 17 Russia’s Foreign Affairs Minister Sergey Lavrov met with the chairman of the Union of Armenians of Russia Ara Abrahamyan.
During the meeting the sides discussed the issues on the escalation of the situation on the Armenian-Azerbaijani border, Union’s press service reports.
Abrahamyan voiced concern over the provocative statements and threats voiced by the leaders of Azerbaijan and Turkey addressed toward the destabilization of the situation in the region.
Lavrov said Russia is interested in peace and security in the region and has already taken a number of steps to stop the military operations and stabilize the situation.