Արայիկ Հարությունյանը կադրային նոր նշանակումներ է կատարել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 17-ին ստորագրել է հրամանագիր, որի համաձայն՝ վաղաժամկետ դադարեցվել են Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արկադի Սողոմոնյանի լիազորությունները՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ։
Նախագահի կողմից հաստատված կառավարության որոշմամբ՝ Արկադի Սողոմոնյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության աշխատանքի, սոցիալական և բնակարանային հարցերի նախարարի առաջին տեղակալ:
Երկրի ղեկավարի նույն օրը ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով՝ Գևորգ Գրիգորյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ՝ մինչև 2026 թվականի հուլիսի 12-ը պաշտոնավարման ժամկետով։

Араик Арутюнян произвел новые кадровые назначения
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 17 июля  подписал указ, согласно которому досрочно приостановлены полномочия заместителя председателя Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Аркадия Согомоняна в соответствии с его заявлением и в связи с переходом на другую работу.
По утвержденному президентом решению правительства, Аркадий Согомонян назначен первым заместителем министра труда, по социальным и жилищным вопросам.
Согласно другому указу, подписанному главой государства в тот же день, Геворк Григорян назначен заместителем председателя Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции со сроком пребывания в должности до 12 июля 2026 года.