Իրանի ոստիկանությունը ցրել է բողոքի ակցիան Բեխբեխան քաղաքում
Ոստիկանությունը ցրել է բողոքի ակցիան Իրանի հարավ-արևմուտքի Բեխբեխան քաղաքում, հայտնել է իրավակարգի տեղական ուժերի ղեկավար Մոհամադ Ազիզին:
Ըստ նրա՝ «Բեխբեխանի ոչ մեծ թվով բնակիչներ կոչից հետո» հինգշաբթի երեկոյան հավաքվել էին քաղաքի հրապարակներից մեկում, որպեսզի բողոք հայտնեն երկրում ստեղծված տնտեսական իրադրության առնչությամբ:
«Սկզբում ոստիկանությունը փորձել է մարդկանց համոզել ցրվել, սակայն նրանք դա չեն արել՝ սկսելով բացականչել դավադիր կարգախոսներ, ուստի ոստիկանությունն ինքն է նրանց ցրել», - Ազիզին հայտնել է IRNA գործակալությանը:
Նա ավելացրել է, որ ամեն բան ավարտվել է առանց նյութական վնասի և առանց տուժածների, իսկ այժմ քաղաքում հանգիստ իրավիճակ է:

Полиция Ирана разогнала акцию протеста из-за ситуации в экономике
Полиция разогнала акцию протеста в городе Бехбехане на юго-западе Ирана, сообщил в пятницу руководитель местных сил правопорядка Мохаммад Азизи.
По его словам, "небольшое число жителей Бехбехана после призыва" собралось в четверг вечером на одной из площадей города, чтобы выразить протест в связи с текущей экономической ситуацией в стране.
"Сначала полиция попыталась уговорить людей разойтись, однако они не этого не сделали, начав выкрикивать вероломные лозунги, именно поэтому полиция их разогнала сама", - сообщил Азизи агентству IRNA.
Он добавил, что обошлось без материального ущерба и без пострадавших, а в данный момент в городе спокойно.
Тем не менее, появляются сообщения о перебоях с интернетом в юго-западной части страны, где расположен Бехбехан.