Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7 նոր դեպք
ԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝  Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7 նոր դեպք: 2 դեպք հայտնաբերվել է սահմանային անցակետում թեստավորման արդյունքում, չորսը նախկինում հաստատված շրջանակից են, մեկն էլ նոր օջախից: Բոլոր նոր հաստատված դեպքերը Ստեփանակերտ քաղաքից են:
Միևնույն ժամանակ, գրանցվել է առողջացման 5 դեպք:
Առայսօր COVID-19-ը ախտորոշվել է 163 մարդու մոտ, որից 133-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 30, ընդհանուր մեկուսացված է 50 քաղաքացի: Օրվա ընթացքում կլինեն նոր մեկուսացումներ:
COVID-19 –ի ախտորոշմամբ երկու հիվանդի առողջական վիճակը ծանր է, չորսինն էլ՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 185 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր իրականացվել է 3504 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе выявили 7 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в республике  выявлено 7 новых случаев заражения коронавирусом. Два случая выявлено в результате тестирования на пропускном пункте, четверо – из подтвержденного ранее круга зараженных, один – из нового очага.
В то же время зарегистрировано еще 5 случаев выздоровления.
По сей день диагностировано 163 случая COVID-19, из них 133 – уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 30 пациентов, изолированы 50 человек. В течение дня будут новые случаи изолирования.
Два пациента с диагнозом COVID-19 находятся в тяжелом состоянии, состояние еще четырех оценивается как средней тяжести.