Գագիկ Ծառուկյանի հանձնարարությամբ ծիրանով բեռնված բեռնատարներին անվճար կայանտեղի է տրամադրվել Սանկտ Պետերբուրգում
18/07/2020 15:11
Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին վերջին օրերի իրադարձությունները մեծապես ազդել են այն ամենի վրա ինչ կատարվում է ոչ միայն այդ երկրներում, այլև դրանց սահմաններից դուրս: Դժբախտաբար, դա ազդել է նաև Մոսկվայի և Սանկտ Պետերբուրգի որոշ մեծածախ շուկաների վրա:
Ըստ դիտորդների և ականատեսների՝ կեսգիշերին մի շարք առևտրային բազաներից հանվել են հայկական ապրանքներով բեռնատարներ:
Շատ մատակարարներ մատնանշել են իբր թե ապրանքի փչացած լինելու և հետագայում դրանք վաճառելու անհնարինության հանգամանքը, ինչը, անկասկած, կարող է ազդել բազմաթիվ ընտանիքների բարեկեցության վրա:
Ռուսաստաբնակ մեր հայրենակիցները դիմել են LeoMall առևտրի կենտրոնի հիմնադիր Գագիկ Ծառուկյանին, կապ հաստատել զանգվածային լրատվամիջոցների հետ, նաև տարածել տեղեկատվություն համացանցում: Այդ քայլերից հետո Գագիկ Ծառուկյանը Սանկտ Պետերբուրգի Պլանեռնայա տ.59 հասցեում գտնվող LeoMall առևտրի կենտրոնի կառավարիչների հետ քննարկել է անհատույց հիմունքներով առևտրի կազմակերպումը, առևտրի համալիրի ներսում բոլոր հայ մատակարարներին տեղ տրամադրելու հարցը` շուկաներից արտահանվող բոլոր ապրանքների վաճառքի համար, նաև ապրանքով լի բեռնատարները առևտրի համալիրի կայանատեղի տեղափոխելու հնարավորությունը՝ ապահովելու հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի անվտանգությունն ու հետագա վաճառքը:
Գագիկ Ծառուկյանը նաև հանձնարարել է, որ ազգամիջյան հողի վրա անգամ թեթև ագրեսիայի կամ սադրանքների դեպքում անհապաղ կապ հաստատեն Ռուսաստանի Դաշնության և Սանկտ Պետերբուրգի Ռուսաստանի հայերի միության իրավապահ մարմինների հետ՝ փոխգործակցության համար և տեղեկացնել Սանկտ Պետերբուրգի գործադիր իշխանություններին՝ պարզելու բոլոր հանգամանքները և օգնության հնարավոր տարբերակները:

Армянские абрикосы продаются также в Санкт-Петербурге, на территории LeoMall предоставлена бесплатная парковка для фур – поручение Гагика Царукяна
18/07/2020 16:20
События на границе Армении и Азербайджана повлияли не только на все происходящие в этих странах, но и за пределами этих стран. К сожалению, это повлияло также на некоторые оптовые рынки Москвы и Санкт-Петербурга.
Согласно сообщениям очевидцев и свидетелей, в полночь из ряда розничных торговых баз были выставлены фуры с армянскими сельхозпродуктами.
Многие поставщики выразили обеспокоенность в связи с тем, что в дальнейшем невозможно будет сбыть товар из-за испорченности, что, несомненно, может повлиять на благосостояние многих семей.
Наши соотечественники в России обратились к основателю торгового центра LeoMall Гагику Царукяну, установили связь со средствами массовой информации, а также распространили информацию в социальной сети. После этого Гагик Царукян обсудил с управляющими торгового центра LeoMall по адресу Санкт-Петербург, Планерная 59, вопрос организации торговли на безвозмездной основе, предоставления всем армянским поставщикам на территории комплекса торговых мест для продажи всех выставленной с рынков товаров, а также возможность парковки нагруженных фур на стоянке торгового комплекса, чтобы обеспечить безопасность и дальнейшую продажу армянской сельскохозяйственной продукции.
Гагик Царукянпоручил также даже в случае легкой агрессии или провокации на межнациональной почве немедленно установить  связь с правоохранительными органами России и Союзом армян России в Санкт- Петербурге для взаимодействия, а также проинформировать исполнительную власть Санкт-Петербурга для выяснения всех обстоятельств и оказания возможной помощи.
Для связи с нашими соотечественниками в России можно позвонить по номеру телефона +7 (965) 756 17 55.