Հայ-ադրբեջանական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր. Շուշան Ստեփանյան
Հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 19-ի լույս 20-ի գիշերը, ինչպես նաև այս պահին, պահպանվել է հարաբերական անդորր, տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Հակառակորդը սահմանի առանձին հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 9 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 137 կրակոց:
Ճամբարակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ 2 անգամ, ընդ որում հակառակորդը կիրառել է ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ։ Հայկական կողմի պատասխան կրակով հակառակորդը լռեցվել է։
Չինարի, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Բերքաբեր, Բերդավան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ ոչ նպատակային կրակ է վարվել 4 անգամ։ Հայկական կողմից պատասխան կրակ չի եղել։
Խնձորուտի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ ոչ նպատակային կրակ է վարվել 2 անգամ։ Հայկական կողմից պատասխան կրակ չի եղել։
Պարույր Սևակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր՝ մեկ անգամ։ Հայկական կողմի պատասխան կրակով հակառակորդը լռեցվել է», - տեղեկացել է Ստեփանյանը։

The situation on the Armenian-Azerbaijani state border from night of July 19 to morning of 20 is relatively calm, spokesperson of the Ministry of Defense Shushan Stepanyan reports.
“The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire nine times firing 137 shots in different sectors of the border. The adversary was silenced by the response fire of the Armenian Armed Forces,” she reported.
The spokesperson also said that the adversary used AGS-17 grenade launchers against Armenian combat positions in the direction of Tchambarak.
Four times the adversary opened untargeted fire in the direction of Chinari, Nerkin Karmiraghbyur, Berkaber, Berdavan. The Armenian side did not open response fire.
Twice untargeted fire was opened in the direction of positions in direction of Khndzorut. The Armenian side did not open response fire.
“Fire was opened in the direction of combat positions in Paruyr Sevak. The adversary was silenced by the response fire,” she reported.