2020-ի առաջին կիսամյակում 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված գումարները կազմել են ավելի քան 492 մլրդ 668 մլն դրամ
20/07/2020 13:25
Պետական եկամուտների կոմիտեի կայքում հրապարակվել է 2020թ. հունվար-հունիս ամիսներին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված գումարների վերաբերյալ ցանկը: 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից ընդհանուր առմամբ առաջին կիսամյակում վճարվել է ավելի քան 492 մլրդ 668 մլն դրամ:
Հարկային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 412 մլրդ 606 մլն, իսկ մաքսային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 80 մլրդ 62 մլն դրամ:
1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկը հասանելի է ՊԵԿ պաշտոնական կայքի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» բաժնում:

В первом полугодии 2020 года 1000 крупных налогоплательщиков Армении выплатили свыше 492 млрд 668 млн драмов
20/07/2020 17:17
Комитет государственных доходов Армении опубликовал информацию о выплаченных 1000 крупными налогоплательщиками налогах и пошлинах по итогам января-июня 2020 года. 1000 крупных налогоплательщиков выплатили за первое полугодие в общей сложности свыше 492 млрд. 668 млн. драмов.
Сумма выплат в налоговый орган составила более 412 млрд. 606 млн., а в таможенный орган – более 80 млрд. 62 млн. драмов.
Согласно опубликованным данным, компания «Гранд Тобако» возглавила список крупнейших налогоплательщиков Армении. В первую двадцатку вошли также «Америабанк» и АКБА-Кредит Агриколь Банк.