Ադրբեջանը սահմանագծին իր նվազագույն խնդիրները լուծելու համար ակտիվացնելու է դիպուկահար խմբերին․ Տիգրան Աբրահամյան
21/07/2020 19:17
Բավականին զգայուն ժամանակ է առաջնագծում մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմների համար, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ՀԿ ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ադրբեջանը սահմանագծին իր նվազագույն խնդիրները լուծելու համար ակտիվացրել\ակտիվացնելու է դիպուկահար խմբերին։
Քարոզչական փոքր խնդիրներ լուծելու և դրան մասշտաբ հաղորդելու շրջանակներում այս քայլը տարբեր ժամանակներում կիրառվել է։
ՀԳ. Հիշեցի մարտական հենակետերում հաճախ հանդիպող կարգախոսը՝ զգոնությունը լավագույն զենքն է», - գրել է Աբրահամյանը։

Азербайджан для решения своих минимальных задач на границе активизирует снайперские группы – Тигран Абрамян
21/07/2020 19:53
Сейчас довольно чувствительное время для личного состава, осуществляющего боевое дежурство на передовой, написал на своей странице в Facebook руководитель аналитического центра «Энакет», бывший советник президента Арцаха Тигран Абрамян.
«Азербайджан для решения своих минимальных задач на границе активизировал/активизирует группы снайперов.
Этот шаг использовался в разные времена в рамках решения небольших пропагандистских задач и придания им масштаба.
P.S. Вспомнил о девизе, который часто встречается на боевых опорных пунктах: бдительность – наше лучшее оружие», - написал Тигран Абрамян.