«Հրապարակ». Պետական այրերը շարունակում են շռայլորեն օգտագործել բյուջեն
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ Հայաստանում սահմանային և կորոնավիրուսով պայմանավորված պատերազմական վիճակ է, պետական այրերը շարունակում են շռայլորեն օգտագործել բյուջեն։
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, որը հուլիսի 13-ին քաղաքապետարանի 122 աշխատակիցների և բոլոր 12 վարչական շրջանների ղեկավարներին պարգևատրել էր շուրջ 120 հազար դոլարի չափով, երկու օր անց՝ հուլիսի 15-ին, 1 միլիոն 800 հազար դրամի չափով պարգևատրել է 2 օր առաջ 480 հազար դրամի չափով պարգևատրված իր տեղակալին՝ Հայկ Սարգսյանին։ Այսինքն՝ շուրջ 4 հազար 700 դոլարին համարժեք դրամ է ստացել մեկ անձ, ով հուլիսի 15-ին պաշտոնապես ազատվել է փոխքաղաքապետի պաշտոնից»:

«Грапарак»: Государственные мужи продолжают щедро тратить бюджетные средства
Несмотря на военную ситуацию из-за напряженности на границе и эпидемию коронавируса в Армении, государственные мужи продолжают щедро тратить бюджетные средства, пишет газета «Грапарак».
«Мэр Еревана Айк Марутян, который 13 июля наградил премией в размере около 120 тысяч долларов 122 сотрудников мэрии и руководителей всех 12 административных общин, уже через два дня – 15 июля – наградил премией в размере 1 млн. 800 тысяч драмов своего заместителя Айка Саркисяна, 2 дня назад получившего премию в размере 480 тысяч драмов.
То есть, только один человек получил премию в размере порядка 4 тысяч 700 долларов, который 15 июля был официально освобожден от должности вице-мэра Еревана», - отмечает издание.